Menu

Blog Internetowy

strona z dobrymi informacjami

Chcesz założyć firmę zobacz o cechach charakteru

dobrywpis

Zastanawiasz się czy założenie przedsiębiorstwa jest dla ciebie? Czy sprostasz wymaganiom to w większości uzależnione jest wyłącznie od ciebie. Jasne, że musisz mieć farta, albo duże umiejętności i szczęście, jednak są cechy charakteru, które pomagają odnieść sukces. Temu problemowi przyjrzymy się w tym wpisie.

Co sprawa, że jedni odnoszą sukces w biznesie - spraw do omówienia jest bardzo dużo, więc tutaj skupimy się jedynie na cechach charakteru przyszłego biznesmena. Rozpoczynanie działalności zawsze nierozerwalne jest z z ponoszeniem ryzyka, bez ryzyka nie nie będziemy mieli odwagi skierować konkretne środki pieniężne na biznes. Powinniśmy także pamiętać, że cały czas tworzą się nowe przedsiębiorstwa, z którymi będziemy musieli konkurować na rynku. Jeżeli dodatkowo jeszcze uzmysłowimy sobie, że dużo firm zamyka się, gdyż konkurencyjne firmy okazały się silniejsze to sprawa nie wygląda już tak fajnie.

Oczywiście należy wierzyć w siebie, ale nie można wierzyć ślepo. Gdy sprawdzamy dochody konkurencji to nie wolno nam zapomnieć o stratach i kosztach. Wielu właścicieli firm zaświadczy, że gdyby mieli wszystkie fundusze, którymi obracają to byliby milionerami. Jeśli przyjmiemy, że wybrana firma obróciła w ciągu roku 800 tys. zł to tylko 9 % jest ich dochodem.

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się więc z ryzykiem pieniędzy i czasu. Jeżeli nie jesteś na to gotowy to biznes nie jest dla ciebie. Wszystko poobliczaj, ale fragment ryzyka zawsze pozostaje. Przecież może przydarzyć się coś, czego nie sposób było przewidzieć i to może odwrócić rolę na rynku. Jednak ta sytuacja może wystąpić u konkurencji.

Kolejną rzeczą jest pracowitość. Jeżeli uważasz, że prowadzenie firmy to ciągłe urlopy to jesteś w ogromnym błędzie. Jak wynika z obserwacji, ogromna ilość przedsiębiorców nie może pozwolić sobie na leniuchowanie. Co jest tego powodem - blokują ich obowiązki związane z działalnością.


© Blog Internetowy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci